Trzeci Test Coopera za nami

Po raz trzeci na naszej uczelni odbył się Test Coopera. 12 maja, wszyscy chętni mogli sprawdzić swoje możliwości i kondycję, na boisku przy ul. Chodkiewicza 30.

Podczas Testu Coopera, uczestnicy biorą udział w próbie wytrzymałościowej polegającej na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Kondycję fizyczną, w zależności od wieku i płci określa się na podstawie pokonanego dystansu.

W tym roku w biegu wystartowało 78 osób. Organizatorzy są zadowoleni z frekwencji, ponieważ imprezie towarzyszyły niesprzyjające warunki pogodowe. Najmłodsza uczestniczka testu miała 3,5 roku i pokonała dystans 1100 m, natomiast najstarszy uczestnik miał 61 lat i przebiegł 2800 m, co jest znakomity wynikiem wg kryteriów zawartych w tabeli. Wydarzenie podobało się również uczestnikom.

- Jestem zadowolony z testu, cieszą postępy poczynione przez moich zawodników od poprzednich edycji. Z pewnością sprawdzimy się w kolejnych odsłonach – mówi trener sekcji wioślarskiej bydgoskiego Zawiszy, Tomasz Ciechanowski.

Jakub Moliński, jeden z organizatorów zapowiada już kolejną edycję, która ma odbyć się w październiku 2012 roku. Pomysłodawcą akcji jest Ministerstwo Turystyki i Sportu, a organizatorem bydgoskiej edycji Samorząd Studencki UKW, Centrum Inicjatyw Akademickich Beanus oraz Fundacja Inicjatyw Idea.