Zagłosuj na patrona uczelni

Trwa właśnie głosowanie w plebiscycie na Polaka Wszech Czasów, patron naszej uczelni - król Kazimierz Wielki jest w czołówce, zajmuje 4. miejsce. Głosuj na niego koniecznie!

Kazimierz Wielki ostatni król z dynastii Piastów, mocno zapisał się w historii Polski, założył kilkanaście miast, 19 kwietnia 1346, nadał prawa miejskie Bydgoszczy, a w roku 1364 ufundował Akademię Krakowską, obecnie najstarszą szkołę wyższą w Polce i jedną z najstarszych w Europie. Kazimierz Wielki jest naszym bohaterem oraz postacią historyczną, która miała duży wpływ na nasz kraj. Akcja zakończy sie jesienią w telewizji publicznej. Udział w programie weźmie 12 postaci z największą ilością głosów internautów. Dlatego prosimy o głosy!

Głosować może każdy za pośrednictwem strony internetowej http://polakwszechczasow.pl/polakwszechczasow/kazimierz_iii_wielki_z_dyn_piastow, poprzez klikniecie Lubię To oraz 5 gwiazdek. Jedynym warunkiem jest zarejestrowanie się na portalu.
Organizatorem kampanii społecznej jest zespół produkcyjny Oko i Ucho pod patronatem Biblioteki Narodowej, Narodowego Centrum Kultury, Narodowego Archiwum Cyfrowego oraz Ośrodka Karta przy współpracy Wydawnictwa Naukowego PWN.

Ambasadorka Króla Kazimierza Wielkiego – aktorka Aldona Orman,
zaprasza do głosowania.