Wieczornica z Et Ceterą

22 maja, w ramach Dni Kulturoznawcy UKW, jako ostatni akcent imprezy, o godz. 18.30 odbył się autorskie spotkanie z Grupą Literacką Et Cetera.

Dni Kulturoznawcy miały za cel aktywizację i propagowanie kultury studenckiej, była do okazja do przybliżenia odbiorcom twórczośćciGrupy literackiej złożonej z młodych poetów, będących studentami i absolwentami naszej uczelni.

Et Cetera to pierwsza bydgoska grupa literacka roczników 80. Została założona w 2006 roku z inicjatywy studentów bibliotekoznawstwa i filologii polskiej UKW - Tomka Owczarzaka i Piotra Stareńczaka, pragnących zaangażować się w tworzenie bydgoskiej kultury. Obecnie w jej skład wchodzą również: Jarosław (Bisz) Jaruszewski, Agata Domańska, Darek Ozimkiewicz, Joanna Gładykowska, Marietta Gabryszewska, Dominik Kiepura i Marina Dombrowska.

W tym roku Grupa wydała swój pierwszy wspólny tomik "ET CETERA THE BEST OFF", prezentujący ich najlepsze wiersze. Członkowie Et Cetery, jak nazwa antologii wskazuje, zaliczają się do twórców offowych, płynących pod prąd.

Przedsięwzięcie zorganizowane zostało przez studenckie zrzeszenie Kulturalni UKW, działające od niedawna przy Instytucie Filologii Polskiej UKW.