UKW GameFestival

Fani gier komputerowych i planszowych z całej Polski przyjadą do Bydgoszczy, by uczestniczyć w pierwszym UKW GameFestivalu. Dzięki licznym sponsorom pula nagród jest naprawdę imponująca.

Turnieje gier komputerowych, planszowych, konwenty, dyskusje i koncerty – tak w wielkim skrócie zapowiada się UKW GameFestival. Największą atrakcją będą niewątpliwie potyczki w Counter Strike i FIFA 2012. Wszystkie imprezy będą odbywały się od 1 do 3 czerwca w Copernicanum Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przy ul. Kopernika 1. Pełny program i informacje o zapisach znajdują się na stronie GameFestivalu.

Dodatkowo 3 czerwca, w ramach festiwalu odbędzie się blok o tematyce ludologicznej, podczas którego zostanie wygłoszonych wiele ciekawych prezentacji oraz dyskusji.

Dla wszystkich przybyłych na festiwal, czeka również wiele atrakcji w strefie Fun Zone, gdzie na konsolach i komputerach, będzie można rywalizować o różne tytuły, m .in. FIFA12 OPEN o Puchar Rektora UKW!, Counter-Strike: Global Offensive, Starcraft, Deluxe Ski Jumping, Settlers 3 i wiele innych. Zapisy do poszczególnych turniejów będą rozpoczynać się na godzinę przed rozpoczęciem zmagań. Każdego dnia w daną grę zostaną rozegrane 2-3 puchary. Start: 13:00, 15:00, 17:00. W turniejach w strefie FunZone NIE ma wpisowego!

Program:

• 11:00 - 11:45 - O czym opowiada Pacman? Budowanie fabuł w grach wideo
  • 12:00 - 12:45 - Granie lub czytanie? Wybór należy do Ciebie
  • 13:00 - 13:45 - Gry, które tworzą opowieści – o grach zaprojektowanych jako generatory fabuły
  • 13:45 - 14:15 - Wzorce projektowe gier
  • 14:30 - 15:00 - Serious games - gry jako narzędzia