VII Festiwal Kaczmarskiego

Już po raz siódmy na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego odbędzie się Festiwal Piosenki Jacka Kaczmarskiego „Źródło wciąż bije”. Gwiazdą tegorocznej edycji, która odbędzie się w dniach 2-3 czerwca 2012 r., będzie Elżbieta Adamiak.

Festiwal odbędzie się w Auli Copernicanum UKW (ul. Kopernika 1). Pierwszego dnia, główną atrakcją będą występy laureatów poprzedniej edycji - Adama Mortasa z zespołem Encore i Łukasza Jędrysa.

Gorąco polecam sobotnie recitale - zespołu Encore i Łukasza Jędrysa. Są niesamowici - wygrali VI Festiwal. Młodzi, zdolni, a co najważniejsze – mądrzy – mówi Grzegorz Dudziński, dyrektor Festiwalu.

Wyłonieni zostaną także zwycięzcy festiwalu. Tak jak w zeszłym roku, z soboty na niedziele odbędzie się wspólne śpiewanie w klubie Przygody. Ostatniego dnia festiwalu, oprócz recitalu zwycięzców tegorocznej edycji, wystąpi Elżbieta Adamiak.
Organizatorami wydarzenia są Inicjatywa Kulturalna Bard, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Lokalna Inicjatywa Kulturalna oraz Akademicka Przestrzeń Kulturalna.

Więcej szczegółów w regulaminie VII Festiwalu piosenek Jacka Kaczmarskiego „Źródło wciąż bije” na stronie www.zrodlowciazbije.pl

Program festiwalu:

Sobota (02.06.2012), Aula Copernicanum Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Bydgoszcz, ul. Kopernika 1(naprzeciwko Filharmonii Pomorskiej)
- godz. 15.00 - recital laureata VI Festiwalu - Adama Mortasa z zespołem Encore
- ok. godz. 16.00 - rozpoczęcie części konkursowej.
- ok. godz. 19.00 - recital laureata VI Festiwalu – Łukasza Jędrysa
- ok. godz. 20.00 - wytypowanie przez Jury uczestników Koncertu Laureatów (kolejność alfabetyczna).
- Pieśń finałowa w wykonaniu wszystkich uczestników Festiwalu.
- po godz. 21.00 do rana  – wspólne śpiewanie klubowe.

Niedziela (03.06.2012), Aula Copernicanum Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Bydgoszcz, ul. Kopernika 1(naprzeciwko Filharmonii Pomorskiej)
- godz. 16.00 – Koncert Laureatów VII Festiwalu piosenek Jacka Kaczmarskiego „Źródło wciąż bije”
- ok. godz. 18.30 – recital Elżbiety Adamiak.
- ok. godz. 20.00 - zakończenie Festiwalu

Serdecznie zapraszamy!