Wioślarze UKW najlepsi w kraju

Wygrywając Akademickie Mistrzostwa Polski w Wioślarstwie, wioślarskie osady AZS-u UKW potwierdziły swoją dominację na krajowej arenie w akademickim wiosłowaniu.

Zawody, których gospodarzem była nasza uczelnia a odbyły się na torze regatowym w Brdyujściu, zakończyły się sukcesem gospodarzy. W najbardziej prestiżowym wyścigu - ósemce mężczyzn - triumfowała osada UKW w składzie: Michał Chrustowski, Miłosław Kędzierski, Dawid Kowalkowski, Sebastian Krajewski, Michał Kwiatoń, Adam Mrotek, Tomasz Nowak, Rafał Woźniak, Jarosław Porczek. Nasi wioślarze stoczyli zacięty bój i pokonali reprezentantów Uniwersytetu Adama Mickiewicza o dwie sekundy. Osady naszego uniwersytetu zdobyły jeszcze zloty medal w dwójce podwójnej kategorii lekkiej kobiet (Paulina Ściesińska i Paulina Straszewska) i srebrny medal w dwójce podwójnej kategorii lekkiej mężczyzn (Jakub Truszkowski i Dawid Kalinowski). Do finałów awansowały także Joanna Dittmann i Monika Ciaciuch w bardzo mocno obsadzonych konkurencjach jedynek i dwójkach podwójnych kobiet. Nasze osady do startu przygotowywali trenerzy: Lech Olszewski i Tomasz Strychalski.