Porozumienie z Zawiszą

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego podjął współpracę z Bydgoskim Klubem Sportów Gimnastycznych „Zawisza”, która będzie miała na celu opiekę nad zawodnikami, kadrą trenerską oraz promocję nauki i sportu wśród mieszkańców Bydgoszczy.

W środę, 23 maja  JM Rektor prof. Józef Kubik oraz Prezes dr n med. Stanisław Sosnowski B.K.S.G. „Zawisza” podpisali porozumienie o współpracy. Głównym zadaniem porozumienia będzie dbanie o rozwój młodych zawodników,  inspirowanie trenerów do poszerzania i wymiany doświadczeń. Pracownicy naukowo-dydaktyczni będą w ramach współpracy prowadzić cykle wykładów i ćwiczeń dla trenerów, kadry pedagogicznej i zawodników. Oprócz tego pracownicy i studenci UKW będą mieli również możliwość rozwoju naukowego, odbywania praktyk oraz wolontariatu.