Bydgoski Festiwal Nauki za nami

Kilkaset warsztatów, pokazów i koncertów, a na nich kilka tysięcy uczestników. Ostatnie trzy dni w Bydgoszczy zapisały się jako wielkie święto nauki.

Bydgoski Festiwal Nauki już po raz trzeci odbywał się w naszym mieście. Już zgłoszenia proponowanych eventów pokazały, że będzie to największa impreza w jej kilkuletniej historii i tak też było. Od 23 do 26 maja na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym, w Wyższej Szkole Gospodarki, naszej uczelni, a także w centrum Bydgoszczy odbywały się warsztaty i pokazy, które przyciągały bydgoszczan w każdym wieku. W sobotę nad Starym Rynkiem unosił się radosny gwar, mydlane bańki, a ze sceny przez cały dzień brzmiały muzyczne rytmy. Weekendowy piknik zakończył się koncertem Dubska.

Bydgoski Festiwal Nauki możemy uznać za wielki sukces, a przyczyniło się do tego wiele osób – od samych uczestników, przez wolontariuszy do organizatorów i sponsorów. Składamy serdeczne podziękowania każdemu, kto dołożył swoją cegiełkę i już teraz obiecujemy, że przyszłoroczna edycja będzie obfitowała w jeszcze bardziej pozytywne i spektakularne wydarzenia.