Znamy Studenta Wielkiego

Monika Kodrycka odebrała w poniedziałek 28 maja 2012 statuetkę dla Studenta Wielkiego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Wyróżnienie przypadło Ninie Woderskiej.

Konkurs Student Wielki UKW został już po raz trzeci zorganizowany przez Klub Przyjaciół naszej uczelni. Tytuł ten trafia do osoby, która cechuje się nienaganną postawą na uczelni, ale i przejawia pozauczelnianą aktywność.

Laureatem tegorocznej edycji została studentka fizyki, Monika Kodrycka. Zdobywczyni tytułu Studenta Wielkiego została doceniona za prace nad projektem związanym z wzajemnym oddziaływaniem molekuł, których wyniki zostały opublikowane na ogólnoświatowej Liście Filadelfijskiej. Ponadto, Monika studiuje prawo. Specjalne wyróżnienie trafiło do rąk Niny Woderskiej, doktorantki na pedagogice UKW. Tu została doceniona pozauczelniana aktywność, m.in. w różnych projektach wolontariackich czy na polu lekkoatletycznej rywalizacji.

Laureatkom serdecznie gratulujemy.