Minister Sikorski otworzył „NATO Corner” na UKW

4 czerwca 2012 Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski otworzył punkt informacyjny "NATO corner" w Bibliotece Głównej UKW. W uroczystości uczestniczyli również  generał Pavel Macko Dowódca Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO oraz JM Rektor prof. dr hab. inż. Józef Kubik.

Jest to pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce, ma służyć studentom oraz mieszkańcom Bydgoszczy i nie tylko, oferując bogate materiały dotyczące Paktu. Kącik powstał z inicjatywy Stałego Przedstawicielstwa RP przy NATO. Mieści się w budynku Biblioteki Głównej UKW i jest dostępny dla wszystkich chcących pogłębić wiedzę o Organizacji Paktu Północnoatlantyckiego.

Po raz pierwszy w polskim uniwersytecie mamy okazję umieścić tzw. NATO Corner. Będzie służył poprzez zbiór literatury i materiałów multimedialnych studentom naszego Uniwersytetu, a przede wszystkim będziemy mogli mieć bezpośrednią łączność z natowskimi stronami - powiedział Rektor naszej uczelni, prof. Józef Kubik.

- Bardzo się cieszę, że Uniwersytet Kazimierza Wielkiego taki nacisk kładzie na studia na kierunku bezpieczeństwo narodowe. Niech kącik NATO i te studia spowodują, że kiedyś Polacy będą służyć na coraz wyższych stanowiskach Sojuszu Północnoatlantyckiego. Gratuluję tej inicjatywy i życzę studentom, by ten kącik przydał im się w trakcie edukacji - dodał Minister Spraw Zagranicznych, Radosław Sikorski.

W NATO Corner znajduje się:

• kolekcja książek w języku angielskim i polskim dotyczących historii i aktualnej działalności NATO, obronności oraz zagadnień związanych z bezpieczeństwem narodowym i międzynarodowym;
  • multimedialne materiały informacyjne przygotowane przez NATO Public Diplomacy Division (filmy, broszury, plakaty),
  • baza linków do stron internetowych dotyczących NATO.