Źródło Jacka Kaczmarskiego wciąż bije

Zakończył się VII Festiwal Piosenek Jacka Kaczmarskiego „Źródło wciąż bije”, tradycyjnie już gościł w murach naszej uczelni, w przepięknej Auli Copernicanum w dniach 2-3 czerwca 2012.

W części konkursowej wzięło udział 18. uczestników. Rektor UKW przyznał swoją nagrodę, którą otrzymała Olga Bojar. W kategorii soliści pierwsze miejsce zajął Szymon Brucki, a w Pojedynku z Mistrzem zwyciężyli Marta Laaser i Radosław Ciecholewski.

Patronat nad festiwalem objął Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego Piotr Całbecki, prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski oraz córka Jacka, Patrycja Kaczmarska.

Pierwszego dnia odbył się konkurs festiwalowy, recital laureatów VI festiwalu oraz wspólne śpiewanie klubowe do białego rana uczestników festiwalu. Drugiego dnia, 3 czerwca, miał miejsce koncert laureatów konkursu oraz recital Elżbiety Adamiak, piosenkarki, gitarzystki i kompozytorki poezji śpiewanej.

Organizatorami wydarzenia byli: Inicjatywa Kulturalna Bard, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Lokalna Inicjatywa Kulturalna oraz Akademicka Przestrzeń Kulturalna.

www.zrodlowciazbije.pl