Rejs studentów UKW szlakiem małych elktrowni wodnych

1 czerwca 2012 studenci Sekcji Kultury Fizycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego udali się w rejs statkiem po Kanale Bydgoskim i Kanale Górnonoteckim na trasie z Bydgoszczy do Łabiszyna.

Celem rejsu było promowanie tego przepięknego odcinka wodnego jako fragmentu Pętli Wielkopolskiej. Dodatkowo studenci zapoznali się z funkcjonowaniem położonych na szlaku małych elektrowni wodnych w Lisim Ogonie, Frydrychowie, Antoniewie i Łabiszynie,  a także działaniem wszelkich urządzeń i budowli hydrotechnicznych.

W tym miejscu należy przypomnieć, że studenci UKW już raz angażowali się w promocję tej części regionu opracowując w 2010 roku projekt „Pałucka Gondola Wodna” który został objęty patronatem honorowym Wojewody Kujawsko-Pomorskiego.

Również w tym roku studenci zamieścili w czasopiśmie „Lider” artykuł dotyczący małych elektrowni wodnych w Antoniewie i Frydrychowie.

Studenci serdecznie dziękują  inż.  A. Łyczywkowi - pracownikowi  RZGW w Bydgoszczy za wykład  dotyczący historii i funkcjonowania urządzeń hydrotechnicznych i małych elektrowni wodnych trasie Kanału Bydgoskiego i Kanału Górnonoteckiego.

Rejs przygotowały studentki UKW Alicja Bania i Agnieszka Kuźmińska. Opiekę na studentami  sprawował dr inż. Ryszard Pujszo.