Pakt dla sportu podpisany

Samorządowcy, sportowi działacze, zawodnicy oraz przedstawiciele władz UKW podpisali we wtorek (5.06.) Kujawsko-Pomorski Pakt dla Sportu.

Kujawsko-Pomorski Pakt dla Sportu jest inicjatywą Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oraz Stowarzyszenia Absolwentów UKW, a jego realizacji mają pomóc studia wychowania fizycznego II stopnia oraz nowo otwarty Wydział Kultury Fizycznej, Zdrowia i Turystyki. Możliwość uzyskania od tego roku akademickiego tytułu magistra oraz nowa struktura podkreślają, jak ważną rolę pełni sport na naszej Uczelni.

- Przeświadczeni, że tylko wspólne działanie może służyć zwiększeniu siły i wzmocnienia sportu kujawsko-pomorskiego, postanawiamy działać razem na rzecz rozwoju sportu w naszym regionie. Współpraca dotyczy rozwoju i doskonalenia sportowców zawodowych i amatorskich – czytamy w podpisanym pakcie.

Pakt ten pozwoli na szkolenie menadżerów i trenerów, a także rozwój sportowych pasji u studentów. Najlepszym dowodem na to, że można łączyć edukację z sukcesami sportowymi są Paweł Wojciechowski i Piotr Siemionowski, którzy są aktualnymi mistrzami świata w skoku o tyczce i kajakarstwie. Obu sportowcom przyznano statuetki Gloria Victoribus za sportowe osiągnięcia. Ich pomysłodawcy zapowiedzieli, że następne zostaną rozdane już za rok.