Triumf studenta UKW w Motocrossie

2 czerwca w Zielonej Górze odbyła się druga runda Mistrzostw Polski we Freestyle Motocrossie Skillz Up. Wśród zawodników nie zabrakło ubiegłorocznego zdobywcy Pucharu Polski Artura Puzio, studenta I roku wychowania fizycznego na UKW.

Zawodnicy po raz kolejny w tym sezonie musieli zmierzyć się nie tylko ze sobą nawzajem, ale także z wiatrem. Dodatkowym utrudnieniem była obecność reprezentantów Czech. Tricki wykonane przez ich reprezentacje, znacznie podniosły poprzeczkę. Polska reprezentacja nie poddała się jednak i ostatecznie Artur Puzio zajął II miejsce.

Oto co po swoim starcie miał do powiedzenia Artur: Tym razem mój przejazd był niemal taki jak chciałem. Warunki nie były łatwe, ale niestety w tym sporcie jesteśmy bardzo zależni od pogody. Organizacja zawodów w Zielonej Górze jak zwykle stała na wysokim poziomie, a samo widowisko mogło się podobać. Zmierzenie się z zawodnikami czeskimi było nowym doświadczeniem i cieszę się, że udało mi się wskoczyć na podium.

Kolejna runda Mistrzostw Polski, odbędzie się 7 lipca w Częstochowie.