Seminarium naukowe na UKW

20 czerwca 2012 roku na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbędzie się Seminarium Naukowe poświęcone prof. Władysławowi Matuszkiewiczowi - wybitnemu botanikowi.

Pracownia Geobotaniki Zakładu Botaniki UKW, Polskie Towarzystwo Botaniczne, Oddział w Bydgoszczy oraz Biblioteka Główna UKW serdecznie zapraszają na Seminarium Naukowe poświęcone prof. dr hab. Władysławowi Matuszkiewiczowi, jednemu z najwybitniejszych polskich botaników. W maju Profesor przekazał Bibliotece Głównej UKW w Bydgoszczy olbrzymi, niezwykle wartościowy, gromadzony przez całe życie księgozbiór, liczący ponad 8 tysięcy książek i kilkanaście tysięcy odbitek z zakresu botaniki oraz pokrewnych dziedzin. Seminarium zorganizowane jest w ramach obchodów  60 - lecia Bydgoskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Botanicznego.

Uroczystość odbędzie się 20 czerwca od godziny 11.00 w Auli Mikotoksyn Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przy ulicy J. K. Chodkiewicza 30 w Bydgoszczy.

Program seminarium wyglądać będzie następująco:

11.00 - Otwarcie seminarium,

11.15 - Sylwetka i działalność naukowa prof. dr hab. Władysława Matuszkiewicza - prof. dr hab. Jan Marek Matuszkiewicz,

12.00 - 60 lat Bydgoskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Botanicznego - dr inż. Maciej Korczyński,

12.30 - Flora łąk i muraw - dr inż. Ewa Krasicka-Korczyńska,

13.00 - Wystawa wybranych książek przekazanych Bibliotece UKW - sala nr 3 w budynku Biblioteki Głównej przy ul. Chodkiewicza 30,

ok. 15.00 - Zwiedzanie Ogrodu Botanicznego UKW

Patronat honorowy nad konferencją sprawować będą Prezydent Bydgoszczy - Rafał Bruski oraz J.M. Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego – prof. dr hab. inż. Józef Kubik.