Ster na Bydgoszcz

Już 22 czerwca na Wyspie Młyńskiej rozpoczyna się V Bydgoski Festiwal Wodny „Ster na Bydgoszcz 53°N, 18°E”.

Organizatorzy przygotowali na uczestników wiele atrakcji, jedną z nich będą wykłady oraz prezentacje przygotowane przez pracowników i studentów z Instytutu Geografii naszego Uniwersytetu na temat „Rewitalizacja dróg wodnych a problemy kanału bydgoskiego”. Spotkanie to rozpocznie się 22 czerwca (piątek) od godziny 16.00 w Muzeum Okręgowym „Biały Spichrz” ul. Mennica 2. Wykłady nawiązywać będą do nowo powstałego kierunku na UKW rewitalizacja dróg wodnych. Jest to kierunek unikatowy, jedyny taki w kraju i na świecie. RDW to kierunek inżynierski, trwa 3,5 roku, wpisuje się w przyrodniczy obszar nauki.

Festiwal Wodny potrwa do niedzieli, 24 czerwca. W programie znalazło się wiele wystaw, warsztatów oraz pokazów poświęconych tematyce żeglarskiej, koncertów, min.: „Noc szantowa”, „Wiedeń nad Brdą” czy „Cohen dla zakochanych”. Zorganizowane zostaną zawody w kajakarstwie górskim, obchody Nocy Świętojańskiej, regaty  Będzie można również zobaczyć specjalnie przygotowane widowisko multimedialne „Tajemnicze oblicza wody”.

Więcej informacji oraz szczegółowy program imprezy można zobaczyć na stronie: www.sternabydgoszcz.pl.

Zapraszamy w weekend na Wyspę Młyńską.