Medale naszych studentów na lekkoatletycznych MP

Marika Popowicz i Dariusz Kuć zdobyli po dwa medale na lekkoatletycznych mistrzostwach Polski, które w miniony weekend odbywały się w Bielsku-Białej. Ze swojego startu  z powodu kontuzji zrezygnował Paweł Wojciechowski.

Studenci naszego Uniwersytetu, reprezentujący klub SL WKS Zawisza Bydgoszcz z sukcesami startowali na lekkoatletycznych mistrzostwach Polski. Najlepiej wypadł nasz sprinter, Dariusz  Kuć, który wygrał w biegu na 100 m (10.20 s) i zajął drugie miejsce w biegu na 200 m, ulegając o 0,02 s Kamilowi Kryńskiemu. Niewiele gorzej zaprezentowała się Marika Popowicz, która na 100 m przybiegła jako trzecia, ale nie miała sobie równych w biegu na 200 m.

W Bielsku-Białej miał startować również nasz mistrz świata w skoku o tyczce, Paweł Wojciechowski. Jednak na rozgrzewce przed startem bydgoszczaninowi odnowiła się niedawna kontuzja i musiał zrezygnować z rywalizacji w MP. Po zawodach prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Jerzy Skucha zapowiedział, że będzie wnioskował o dopuszczenie do startu w Igrzyskach Olimpijskich utytułowanych zawodników, którzy w tym roku nie zdobyli minimum z powodu kontuzji i wśród nich wymienił właśnie Pawła Wojciechowskiego.

Naszym medalistom gratulujemy, a Pawłowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!