Nagrody Marszałka dla osób z UKW

20 czerwca 2012 r. podczas gali w toruńskim Dworze Artusa poznaliśmy laureatów dwunastej edycji Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wśród nich znaleźli się dr hab. Dariusz Łukaszewicz, prof. nadzw. (Instytut Filozofii) oraz sportowcy: Paweł Wojciechowski i Piotr Siemionowski.

Nagrody i wyróżnienia przyznano w 13 kategoriach, trafiły do osób wyróżniających się w naszym województwie.

Dr hab. Dariusz Łukaszewicz, prof. nadzw. otrzymał wyróżnienie w kategorii: nauka, badania naukowe i postęp techniczny. Dyrektor Instytutu Filozofii UKW w Bydgoszczy dostał nagrodę za całokształt pracy naukowej, wpływającej na ożywienie życia kulturalnego Bydgoszczy oraz promocję regionu w kraju i za granicą.  Dr hab. Dariusz Łukaszewicz organizuje międzynarodowe konferencje naukowe, wykłady gościnne  z udziałem naukowców z kraju i z zagranicy, warsztaty i panele dla młodzieży ponadgimnazjalnej, propagując wśród niej wiedzę filozoficzną. Organizowane przez niego wydarzenia zyskują szeroki oddźwięk w mediach. Dr hab. Dariusz Łukaszewicz prowadzi również szeroko zakrojoną działalność publicystyczną, uczestniczy przy tym aktywnie w wielu wydarzeniach naukowych, promując nasz region w kraju i za granicą.

Piotr Siemionowski, student UKW otrzymał nagrodę w kategorii: sport za szczególne osiągnięcia sportowe. Złoty medalista Mistrzostw Świata w Kajakarstwie klasycznym na dystansie 200 metrów K-1 w Szeged (2011 r.), złoty medalista Mistrzostw Europy w Kajakarstwie Klasycznym na dystansie 200 metrów K-1 w Belgradzie (2011 r.), zdobywca Pucharu Świata w Kajakarstwie klasycznym na dystansie 200 metrów K-1. Uzyskał kwalifikację olimpijską na Igrzyska Olimpijskie w Londynie w 2012 roku. Zawodnik WKS ,,Zawisza” Bydgoszcz.

Paweł Wojciechowski, student UKW również dostał nagrodę w kategorii: sport za szczególne osiągnięcia sportowe. Złoty medalista w skoku  o tyczce na Mistrzostwach Świata Seniorów w Dageu w 2011 roku (5,90 cm), złoty medalista w skoku o tyczce na Mistrzostwach Europy  w Ostrawie w 2011 roku (5,70 cm), złoty medalista w skoku o tyczce Światowych Igrzysk Wojskowych w Rio de Janeiro w 2011 roku (5,81 cm), IV miejsce na Halowych Mistrzostwach Europy w Paryżu (5,71 cm), złoty medal na Halowych Mistrzostwach Polski w Spale w 2011 roku  (5,70 cm). Dwukrotnie ustanowił rekord Polski w skoku o tyczce: w 2011 roku na zawodach w Szczecinie (5,91 cm) i w hali na zawodach w Gandawie w 2011 roku  (5,86 cm). Jest zawodnikiem WKS ,,Zawisza” Bydgoszcz.

Miłym akcentem na gali były podziękowania dla Członków Kapituły Nagród Marszałka kończących w tym roku kadencje rektorską, w tym dla Rektora UKW prof. dr hab. inż. Jóżefa Kubika.