Nadanie nazwy Sali Senatu UKW

26 czerwca 2012 odbyła się uroczystość nadania Sali Senatu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego imienia prof. zw. dra hab. Edmunda Trempały.

Uroczystość ma na celu uczczenie pamięci prof. Trempały. Inicjatywa została zgłoszona przez Stowarzyszenie Absolwentów „Uniwersytet” i wsparta przez Uchwałę Rady Wydziału Pedagogiki i Psychologii oraz opinią Rektorskiej Komisji ds. Organizacji i Rozwoju UKW. Również Senat UKW 30 marca podjął jednogłośnie decyzję, by upamiętnić zasługi i zaangażowanie prof. Trempały.

Prof. Edmund Trempała:
Pierwszy Rektor Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy w latach 1974-1981, Doktor Honoris Causa naszej - Alma Mater, Profesor zwyczajny nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki. Odznaczony przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministra Edukacji Narodowej, odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Medalem Kazimierza Wielkiego za zasługi dla Miasta Bydgoszczy.
- Członek Polskiego Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN od 1972 r.
- Wiceprzewodniczący Prezydium KNP PAN w latach 1976-1979; 1996-1999
- Współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego
- Członek Centralnej Komisji ds. Tytułu Naukowego i Stopni Naukowych od 1988 r.
- Członek Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego w latach 1985-1987
- Redaktor Naczelny wydawnictw naukowych