Pokaz filmów Marcina Sautera

Serdecznie zapraszamy na pokaz filmowy Marcina Sautera z cyklu „Spotkanie z dokumentem”, który odbędzie się 28 czerwca o godz. 19.00 w Galerii Miejskiej BWA (ul. Gdańska 20).

Jest to ostatni pokaz z tego cyklu przed wakacjami. Po projekcji trzech filmów - "Cisza - ćwiczenie szóste", "Za płotem", "Pierwszy dzień" odbędzie się spotkanie z reżyserem, które poprowadzi Katarzyna Marcysiak. Wstęp na pokaz jest wolny.

Marcin Sauter to bydgoski reżyser, który ukończył Kurs Dokumentalny w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Jego filmy są cenione i nagradzane na festiwalach filmowych. Debiutancki dokument "Za płotem" został uhonorowany m. in. nagrodą za najlepsze zdjęcia na 45 Krakowskim Festiwalu Filmowym w 2005 roku, jak i zdobył Grand Prix na festiwalu Cinema Cinéma du Réel w Paryżu, w kategorii krótkiego metrażu. Marcin Sauter jest współtwórcą Zespołu Filmowego Paladino, grupy dokumentalistów związanych ze Szkołą Wajdy, z którymi zrealizował m.in. dokument: "Andrzej Wajda: Róbmy zdjęcie!". Zdobył on Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Sztuki Europejskiej Arts & Film w Pradze. W ramach projektu "Rosja-Polska. Nowe spojrzenie" zrealizował film "Pierwszy dzień" (2007), który zdobył wiele nagród na międzynarodowych festiwalach m.in. DocLisboa i OneWorld w Pradze.