Materiał na inżyniera - inżynieria materiałowa

Ty również możesz zostać inżynierem! Wybierz inżynierię materiałową na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy!

Inżynieria materiałowa jest nauką o materiałach inżynierskich (metalowych, ceramicznych, polimerowych i kompozytowych), o zasadach doboru tych materiałów do różnych zastosowań, technologii wytwarzania oraz metodach kształtowania i badania struktury i właściwości mechanicznych. Oprócz dobrych perspektyw na rynku pracy, w tym roku Uniwersytet Kazimierza Wielkiego ma dużą szansę na zwiększenie potencjału tego kierunku, dzięki możliwości otrzymania dodatkowych funduszy z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Dzięki temu każdemu studentowi inżynierii materiałowej będziemy mogli zapewnić:

  • stypendium – nawet 1000 zł miesięcznie
  • zajęcia wyrównawcze z matematyki i fizyki
  • dodatkowe kursy doszkalające (z zakresu ochrony środowiska, CATIA, obrabiarki sterowane numerycznie).

Rejestracja trwa do 2 lipca www.rekrutacja.ukw.edu.pl

Nasza Uczelnia ma duże szanse na otrzymanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na kierunek Inżynieria Materiałowa, w ramach Działania 4.1.2 Priorytet IV PO KL Zwiększenie liczby absolwentów kierunków o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy na kierunek inżynieria materiałowa. Ostateczna decyzja zapadnie na przełomie lipca i sierpnia.

Otrzymanie tego dofinansowania poszerzy możliwości kierunku inżynieria materiałowa o:

  • Zajęcia wyrównawcze z matematyki i fizyki, które umożliwią studentom adaptację do wymogów uczelni, uzupełnienie braków z tych przedmiotów, by mogli ukończyć studia. Przewiduje się łącznie 128 h zajęć wyrównawczych (64h na grupę: 32h matematyka, 32h fizyka). Zajęcia te prowadzone będą przez doświadczonych pracowników UKW.
  • Program stypendialny, który obejmie najzdolniejszych studentów. Najlepszych 30% studentów objętych programem stypendialnym będzie otrzymywać 1000zł/m-c, kolejnych 30% 800zł/m-c, pozostałe 40% 600zł/m-c. Stypendia przyznawane będą na okres 9 miesięcy w danym roku akademickim, stypendia będą wypłacane do grudnia 2015 r.
  • Trzy dodatkowe kursy organizowane przez instytucje zewnętrzne 
    • Kurs z zakresu ochrony środowiska naturalnego i rozwiązań proekologicznych w procesie produkcji obejmujący 60 h zajęć. Obejmie wiedzę z zakresu m.in. ochrony środowiska w procesach produkcyjnych.
    • Kurs obsługi programu CATIA, system wspomagania prac inżynierskich w przemyśle, (łącznie 120 h). Obejmować on będzie m.in. zapoznanie się z podstawowymi i zaawansowanymi funkcjami programu.
    • Kurs obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie w liczbie 120 h, który zapewni uzyskanie kwalifikacji do obsługi i programowania nowoczesnych obrabiarek, tokarek, frezarek.

Uczestnicy kursów otrzymają zaświadczenia potwierdzające dodatkowe kwalifikacje, płatne staże zawodowe, które zostaną zorganizowane dla wszystkich studentów uczestniczących w projekcie. W ramach staży zawodowych zostanie podjęta współpraca z firmami należącymi do różnych gałęzi przemysłu, potencjalnymi pracodawcami absolwentów. Odbycie staży zwiększy konkurencyjność absolwentów na rynku pracy, podniesie poziom samooceny i wiary we własne umiejętności oraz motywacji do rozwoju zawodowego.

Maturzysto, nie czekaj do sierpnia, ale zarejestruj się już w naszym systemie rekrutacyjnym, który jest otwarty do 2 lipca. Oczekiwanie na ministerialną decyzję i drugi nabór może skutkować niedostaniem się na listę przyjętych studentów, więc nie zwlekaj!