Voucher badawczy na projekty innowacyjne

Kujawsko-Pomorski Związek Pracodawców i Przedsiębiorców zakończył w czerwcu trzeci nabór wniosków o dotacje dla firm planujących realizować projekty innowacyjne przy wsparciu jednostek naukowych w projekcie "Program pilotażowy w województwie kujawsko-pomorskim Voucher badawczy".

11 firm chce współpracować z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, pozostałe wnioski dotyczą współpracy z: Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy, Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wyższą Szkołą Bankową w Toruniu, Wyższą Szkołą Gospodarki w Bydgoszczy, Przemysłowym Instytutem Automatyki i Pomiarów - Oddział Badawczo-Rozwojowy Urządzeń Sterowania Napędów w Toruniu i Towarzystwem Naukowym w Toruniu. 6 przedsiębiorców wybrało do współpracy jednostki naukowe poza województwem kujawsko-pomorskim.

Przedsiębiorcy złożyli ogółem 59 wniosków, z czego 38 dotyczy Vouchera typu 1 – na rozpoczęcie współpracy z jednostką naukową, a 21 Vouchera typu 2 – na rozwój współpracy z jednostką naukową.

Wnioski dotyczą: mechaniki, elektromechaniki i elektrotechniki - 24, informatyki i telekomunikacji - 19, biotechnologii, chemii i przetwórstwa spożywczego - 10, budownictwa - 1, innych dziedzin gospodarki - 5.

Rozstrzygnięcie 3. naboru powinno nastąpić we wrześniu 2012 roku.

Wtedy też planowany jest ostatni nabór wniosków o udzielenie wsparcia w formie Vouchera badawczego.

Zapraszamy!