Zostań opiekunem zagranicznego gościa

W ramach programu Erasmus w nadchodzącym roku do Bydgoszczy przyjedzie duża grupa studentów z różnych krajów Europy. Już dziś rozpoczynamy poszukiwania mentorów dla naszych gości, którzy staną się dla nich opiekunem i przewodnikiem po mieście.

Mentor studenta zagranicznego za zadanie będzie miał opiekę nad naszym gościem tak, aby czuł on się jak najlepiej w Bydgoszczy. Ma to jemu ułatwić odnalezienie się w nowym mieście i kulturze, ale także znalezienie sposobu spędzania wolnego czasu. Dla mentora będzie to okazja do podszlifowania języka i zawarcia nowych znajomości. Taka pomoc będzie również premiowana dodatkowymi punktami przy ubieganiu się o zagraniczny wyjazd w ramach programu Erasmus. Szczegóły można znaleźć www.erasmus.ukw.edu.pl, a zgłoszenia są przyjmowane w Biurze Współpracy Międzynarodowej UKW przy ul. Chodkiewicza 30 w budynku A, p. 5.