Nasi studenci na Igrzyskach Olimpijskich

Marika Popowicz, Piotr Siemionowski, Dariusz Kuć oraz Paweł Wojciechowski znaleźli się w reprezentacji Polski na Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Wszyscy są studentami UKW i pokazują, że wielkie sukcesy sportowe można łączyć z edukacją.

27 lipca w Londynie rozpoczęła się walka o olimpijskie laury. Medale zdobyte na tej imprezie są ważniejsze od sukcesów osiąganych na innych imprezach, dlatego wszyscy sportowcy traktują Igrzyska priorytetowo. Aż 23 Polaków, którzy będą rywalizować o nieśmiertelną sławę, trenuje w bydgoskich klubach. Nas cieszy fakt, że troje z nich jest studentami Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Największe medalowe nadzieje wiążemy z Piotrem Siemionowskim, który w zeszłym roku wywalczył tytuł mistrza świata w kajakarstwie. Chociaż zawodnik bydgoskiego Zawiszy zmagał się trzy miesiące temu z kontuzją dłoni to zapowiada, że jest już w wysokiej formie i może walczyć o najwyższe cele. Niespodziankę mogą sprawić nasze sztafety 4x100 m, w których wystartują Marika Popowicz i Dariusz Kuć. Panie pokazały już, że potrafią zaskoczyć rywali, choćby w 2010 roku kiedy przywiozły brązowy medal z mistrzostw Europy. Męska sztafeta zasygnalizowała dobrą formą podczas niedawnego mityngu Diamentowej Ligi w Londynie, gdzie zajęła trzecie miejsce.

Kolejną naszą nadzieją jest Paweł Wojciechowski, który został we wtorek 24.07 włączony do kadry na Igrzyska Olimpijskie w Londynie bez konieczności uzyskania krajowego minimum wynikowego. Zawodnik bydgoskiego Zawiszy, ubiegłoroczny mistrz świata, przez cały sezon zmagał się z kontuzjami i nie osiągnął minimum olimpijskiego, natomiast ma minimum IAAF, które obejmuje także ubiegłoroczne wyniki.

Wszystkim polskim zawodnikom wyjeżdżającym do Londynu życzymy dużo wytrwałości i wymarzonych sukcesów w postaci możliwości wejścia na olimpijskie podium.

Godziny transmisji:

• Skok o tyczce Paweł Wojciechowski

8 sierpnia, 11.00 - kwalifikacje
10 sierpnia, 20.00 - finał

• 100m Dariusz Kuć

4 sierpnia, 11.00 preeliminacje
4 sierpnia, 13.30 runda 1
5 sierpnia, 20.45 półfinały
5 sierpnia, 22.50 finał

• 4x100m Dariusz Kuć

10 sierpnia, 20.45 runda 1
11 sierpnia, 22.00 finał

• 4x100m Marika Popowicz

9 sierpnia, 21.20 runda 1
10 sierpnia, 21.40 finał

• kajakarstwo K1 200m Piotr Siemionowski

10 sierpnia, 10.30 eliminacje
10 sierpnia, 12.02 półfinały
11 sierpnia, 10.30 finał.