Stypendia DAAD

DAAD czyli Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej oferuje studentom, absolwentom oraz pracownikom naukowym stypendia.

DAAD oferuje zainteresowanym wiele możliwości wyjazdów na stypendia, by móc wyjechać trzeba wypełnić wniosek. Więcej na temat stypendiów na stronie.

Nadrzędnym celem DAAD jest wspieranie współpracy akademickiej pomiędzy Polską i Niemcami. Obok Przedstawicielstwa DAAD w Polsce działa również sieć dwudziestu lektorek i lektorów DAAD zatrudnionych przede wszystkim na wydziałach germanistyki polskich uniwersytetów. Na naszej uczelni lektorką DAAD jest: Friederike Partzsch, Katedra Filologii Germańskiej, ul. Grabowa 2 , 85-601 Bydgoszcz, tel./fax: 52 360 84 50, e-mail: friederikepartzsch@web.de.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą stypendialną DAAD.