„Prawo Agaty” zagościło na UKW

Ekipa filmowa serialu „Prawo Agaty” powróciła do Bydgoszczy. Tym razem planem zdjęciowym stała się nasza Uczelnia.

Tytułowa bohaterka produkcji TVN-u, Agata Przybysz pochodzi z Bydgoszczy, dlatego nasze miasto często staje się planem zdjęciowym dla tego serialu. Tym razem na miejsce rozgrywania akcji wybrano obiekty Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. We wtorek filmowcy pojawili się w sali koncertowej Copernicanum, która została zaaranżowana na salę sądową. Zdjęcia trwały praktycznie od świtu i zakończyły się wieczorem.  O tym, jak nasza uczelnia wypadła na serialowym planie będzie można przekonać się jeszcze w odcinkach drugiego sezonu „Prawa Agaty”, który od września będzie można oglądać na szklanych ekranach. To nie koniec udziału UKW w tej produkcji, bo filmowy jeszcze powrócą na naszą Uczelnię.

Zdjęcia do serialu w Bydgoszczy są nagrywane przez cały tydzień. Na planie serialu oprócz tytułowej bohaterki Agaty, granej przez Agnieszkę Dygant i jej serialowego ojca - Mariana Opani – wystąpili: Leszek Lichota (mecenas Marek Dębski), Michał Mikołajczak (Bartek Janowski – asystent w kancelarii Agaty), a także aktorka Teatru Polskiego w Bydgoszczy - Anita Sokołowska oraz Ireneusz Czop, Krzysztof Ogłoza, Maja Hirsz, Maciej Zakościelny, Roch Siemionowski, Joanna Kasperska i Magdalena Schejbal. Wystąpili również statyści, liczną grupę stanowili studenci UKW oraz słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.