Wioślarskie osady UKW chcą zdobyć Moskwę

Dwie wioślarskie osady AZS-u UKW Bydgoszcz wystartują w najbliższy weekend w prezydenckich regatach Golden Boat w Moskwie. Do rywalizacji przystąpią ósemki kobiet i mężczyzn.

Wioślarze UKW zaliczają się do czołówki akademickich osad, dlatego często są zapraszani na prestiżowe zawody. Ostatnim ich występem poza granicami naszego kraju były Królewskie Regaty w Henley, gdzie uzyskali drugi czas eliminacji, ale pucharowy system pozbawił ich szansy na walkę o dobrą pozycję w końcowej klasyfikacji. Kolejną okazją do rywalizacji będą regaty w stolicy Rosji, które odbywają się w ramach święta Moskwy. Na 500-metrowym dystansie na olimpijskim torze regatowym Kryłatskoje będzie rywalizować ósemka mężczyzn, ale także i osada naszych studentek, która po raz pierwszy wystartuje w takim składzie.

- Na regaty do Moskwy jedziemy już trzeci raz. Na te zawody nie można się zgłosić, osady są zapraszane. Trudno teraz wypowiadać się o szansach, ale jedziemy tam z dobrym nastawieniem – powiedział trener naszych osad, Lech Olszewski na spotkaniu z dziennikarzami.

Męska ósemka za swoich rywali będzie miała osady z włoskiej Pavii, nowozelandzkiego Otago, estońskiego Tartu, niemieckiego Aachen, chorwackiego Zagrzebia, Moskwy oraz z Norwegii. Mniej osad wystartuje w rywalizacji pań, bo oprócz UKW na starcie pojawią się jeszcze wioślarski z Hamburga, Zagrzebia oraz Rosji. Naszym zawodnikom życzymy dobrego występu i bezpiecznej podróży.

Składy osad Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy:

Ósemka kobiet:

1. Monika Ciaciuch
2. Magdalena Kubiak
3. Magdalena Kopkowska
4. Magdalena Janowiak
5. Woźniakowska Daria
6. Patrycja Wełnińska
7. Paulina Straszewska
8. Paulina Ściesińska
9. Katarzyna Trzeciak - sterniczka
10. Anna Mocna – rezerwowa (WSG Bydgoszcz)