Wolontariat studencki Projektor czeka na Ciebie

Wraz z rozpoczęciem roku akademickiego warto pomyśleć także o pozauczelnianej aktywności. Wolontariat studencki Projektor, działający przy naszej Uczelni, rozpoczyna nabór do bydgoskiej grupy.

Wielu studentów i tegorocznych maturzystów zapewne działało w czasie szkolnej edukacji w różnego rodzaju wolontariatu. Takie działania można kontynuować również po rozpoczęciu nauki w uczelnianych murach. Program PROJEKTOR – wolontariat studencki rozpoczyna właśnie nabór do swojej grupy działającej w Bydgoszczy. Jest to ogólnopolski program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Fundację Rozwoju Wolontariatu. Program ma na celu wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży mieszkającej na wsi i w małych miastach. W ramach programu studenci docierają do dzieci i młodzieży z małych miejscowości przekazując im wiedzę, ale także pozytywne wzorce i własnym przykładem zachęcają do dalszego rozwoju i nauki. Program PROJEKTOR w unikatowy sposób łączy dziecięcą chęć uczenia się i poznawania świata ze studenckim zaangażowaniem. Dzięki tej inicjatywie środowisko akademickie, szkolne, a także samorządy i społeczności lokalne wymieniają się wiedzą oraz doświadczeniami, czerpią inspirację i nawiązują kontakty.

Koordynatorem Projektora w Bydgoszczy jest Nina Woderska (e-mail: n.woderska@projektor.org.pl). Więcej informacji można znaleźć na stronie Projektora i Facebooku. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję i dzielenia się swoimi umiejętnościami z najmłodszymi.