Sukcesy wioślarzy na Mistrzostwach Świata

Wioślarze AZS-u UKW Bydgoszcz nie zwalniają tempa i zdobywają kolejne medale na międzynarodowej arenie. W zakończonych w niedzielę Akademickich Mistrzostwach Świata nasi studenci trzykrotnie stawali na podium.

Mimo trwających wakacji, wioślarze studenci UKW Bydgoszcz nie odłożyli wioseł na półkę i nie dają o sobie zapomnieć. W tydzień po zakończonych sukcesem starcie akademickich ósemek UKW Bydgoszcz w Moskiewskich Regatach Wioślarskich „The Golden Boat” nasi akademiccy wioślarze ponownie stanęli na podium zwycięzców. W zakończonych w niedzielę, 09 września Akademickich Mistrzostwach Świata w Wioślarstwie, w dalekim Kazaniu, nasi studenci startując w reprezentacyjnych osadach, wywalczyli trzy krążki: złoty medal w ósemce mężczyzn (Miłosław Kędzierski) oraz brązowe medale w czwórce bez sterniczki kobiet (Joanna Dittmann) i w czwórce bez sternika mężczyzn (Michał Chrustowski). Serdecznie gratulujemy!

Za tydzień, we włoskim Varese, dwaj nasi studenci Adam Mrotek i Sebastian Krajewski wystartują w Mistrzostwach Europy Seniorów w konkurencji czwórek kategorii lekkiej. Wcześniej, w biegu kwalifikacyjnym do tych mistrzostw, pokonali osadę wicemistrzów olimpijskich z Pekinu i tegorocznych olimpijczyków z Londynu.