Bartosz Jasiecki z brązowym medalem AMŚ

Kolejny student naszej Uczelni wrócił do Bydgoszczy z medalem Akademickich Mistrzostw Świata. Bartosz Jasiecki wywalczył w Kazaniu brązowy medal w strzelectwie w rywalizacji drużynowej.

Nie od dziś wiadomo, że UKW sportem stoi, co potwierdzają kolejne sukcesy naszych studentów. W dniach 4-9 września 2012 w rosyjskim Kazaniu odbywały się Akademickie Mistrzostwa w strzelectwie, na których reprezentacja Polski zdobyła brązowy medal w kategorii karabin dowolny 60 strzałów w pozycji leżącej. W ekipie biało-czerwonych znalazł się student III roku politologii na UKW, Bartosz Jasiecki.

- Koledzy skończyli strzelać przede mną i czekali, czy wytrzymam presję. Udało się, bo zdobyłem wystarczającą liczbę „dziesiątek” i zdobyliśmy brązowy medal – relacjonował nasz medalista.

Na najwyższym stopniu podium stanęli Rosjanie, a srebro przypadło Słowakom. Bartosz Jasiecki startował w drużynie razem z Tomaszem Bartnikiem (Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie) oraz Pawłem Pietrukiem (Wyższa Szkoła Wychowania Fizycznego i Turystyki w Białymstoku). Dla naszego Studenta nie jest to pierwszy sukces na międzynarodowej arenie, bo w 2010 wywalczył złoty medal na Mistrzostwach Świata Juniorów w Monachium.

Bartosz Jasiecki nie ma wiele czasu na wypoczynek, bo w czwartek rozpocznie rywalizację w finale Pucharu Polski, który będzie odbywał się na obiektach bydgoskiego Zawiszy. Naszemu Studentowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.