18-23 września w MCK Bydgoszcz

18-19.09.2012 Kino Orzeł MCK
Projekt „Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej” w Kinie Orzeł MCK Bydgoszcz.
Bydgoszcz za sprawą Kina Orzeł działającego w Miejskim Centrum Kultury dołącza do projektu "Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej" (NHEF) realizowanego przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty. W poprzedniej edycji uczestniczyło ponad 45 tysięcy młodych widzów w 30 miastach w całej Polsce. Jeżeli ktoś dotychczas nie zapoznał się z tym ciekawym projektem, zapraszamy go do Kina Orzeł na seanse promocyjne 18 i 19 września (MCK, ul. Marcinkowskiego 12 o godz. 16.00). Wstęp na projekcje jest wolny, a szczególnie mile widziani będą nauczyciele zainteresowani edukacja filmowa oraz dziennikarze, którzy – mamy nadzieję – rozpropagują idee NHEF w bydgoskich mediach.

19.09.2012 środa, g. 17.00 Pałac w Ostromecku
Przedpokój teatralny – warsztaty
Teatr niebopiekło zaprasza na warsztaty poświęcone budowaniu podstawy aktorstwa – świadomości ciała. W programie podstawowy trening fizyczny aktora, poszukiwanie alternatywnego języka ciała, trening niebanalnych sposobów ekspresji, autoobserwacja bez lustra, a także praca nad kontaktem niewerbalnym między partnerami i koncentracją jako podstawami pracy zespołu na próbach i na scenie. Zapisy: teatr@mok.bydgoszcz.pl

20.09.2012 czwartek, g. 20.00 Sala kinowo-widowiskowa MCK, bilety: 15/20 zł
Premiery płytowe: Aga Kiepuszewska – „Silence”
Kiepuszewska jest wokalistką, dyrygentem, autorką tekstów. Muzyka na „Silence” czerpie z poezji, pojawiają się też elektroniczne eksperymenty, improwizacje, orientalne brzmienie oud’u. Zestawienia skomplikowanych konstrukcji aranżacyjnych łagodzi prostota przekazu. Teksty powstały z inspiracji codziennością. Do tworzenia płyty Aga zaprosiła trzech wybitnych instrumentalistów, oraz trzech nagradzanych kompozytorów (Maciej 'Kocin' Kociński, Nikola Kołodziejczyk, Kamil Urbański) by wspólnie stworzyć nową jakość na polskim rynku muzycznym. Zespół dopełniają: perkusista Robert Rasz – znany m.in. ze współpracy z Gabą Kulką, pianista Nikola Kołodziejczyk – który również pozwala nam doświadczyć odważnych eksperymentów z elektroniką nagrywaną live w Walk along the sky oraz Maciej Szczyciński na kontrabasie oraz egzotycznym oud w tryptyku Wiara, Nadzieja, Miłość Miłosza.
Kiepuszewska ukończyła Akademię Muzyczną w Poznaniu na specjalności dyrygentura chóralna. Na stypendium w Rzymie zgłębiała tajniki muzyki dawnej. Obecnie studiuje wokalistykę jazzową na kierunku Jazz i muzyka estradowa w Akademii Muzycznej w Katowicach. Jednocześnie spełnia się, jako dyrygent - prowadzi chór gospelowy Joyful Voice w Krakowie. Jej głos znaleźć można na albumach płytowych polskich i zagranicznych muzyków (m.in. Soundcheck „Marysia – wiersze z Kazachstanu, Nils Project „Voyageur”), obecnie wydaje swój autorski debiutancki album.

Aga Kiepuszewska, kontakt: tel. 697 47.55.97, website: www.agakiepuszewska.com, FB: www.facebook.com/agakiepuszewska

Weekend

21.09.2012 piątek, g. 11.00-17.00 Galeria Wspólna, Batorego 1/3, wstęp wolny
„Piątki w pracowni”
Zapraszamy na warsztaty plastyczne połączone z otwartymi konsultacjami. Uczestniczyć w nich może każdy – niezależnie od wieku – zainteresowany sztuką.

21.09.2012 piątek, g. 17.00 Galeria Wspólna, Batorego 1/3, wstęp wolny
„NEGATYWNI” – spotkania fanów fotografii analogowej

23.09.2012 niedziela, g. 9.30 Sala kinowo-widowiskowa MCK, wstęp wolny
Komediowy Poranek Teatralny dla osób niepełnosprawnych
Czwarty etap wędrówki po historii teatru, będącej połączeniem zabawy teatrem z nauką o nim. Tym razem dowiemy się, co się działo w czasach Oświecenia i dlaczego Molier nazywany jest mistrzem Komedii. Ostrzegamy! Uczestnicy niezależnie od wieku będą brać aktywny udział w działaniach teatralnych!

23.09.2012 niedziela, g. 11.00 Kawiarnia MCK
Zatańcz ze mną mamo! – warsztaty taneczne
Warsztaty są adresowane do dzieci od lat 5 i opiekunów: rodziców, dziadków, rodzeństwa. Uczymy tańczyć flamenco w jazzowych aranżacjach. Prowadzenie: Dorota Dzięcioł. Prosimy o zaopatrzenie się w wygodny strój i obuwie.
Zapisy: dagmara.wroblewska@mok.bydgoszcz.pl

23.09.2012 niedziela, g. 16.00 Pałac Nowy w Ostromecku
Koncert zespołu Stara Szkoła
Pięciu przyjaciół z lnowrocławia stworzyło zespół muzyczny Stara Szkoła. Jak sami mówią o sobie, wiekowo bardziej należą do starej szkoły niż nowej, ich muzyczne miłości sięgają tradycyjnych brzmień bluesowych i rockowych.
A tak mówię sami o sobie: „Nasz zespół to grupa dojrzałych facetów, w których po latach odżyły stare muzyczne miłości i pasje. Gramy w prosty sposób własne kompozycje. Słuchając naszej muzyki, usłyszycie wiele o nas, może coś o sobie, usłyszycie też, jak spełniają się nasze marzenia. Sławek chwycił za bas, Mariusz gra na perkusji, Heniu dodaje smaku instrumentami perkusyjnymi, Tomek - gitara i wokal, Michał gra na harmonijce ustnej. Gościnnie występuje z nami Paulina, swoim wokalem dolewając oliwy do ognia i odmładzając średnią wieku zespołu”.