Rewitalizacja budynku przy Pl. Kościeleckich

W zabytkowym budynku przy Placu Kościeleckich rozpoczął się generalny remont. Zostanie on ocieplony, nastąpi wymiana okien i drzwi wejściowych, a także powstanie nowoczesna pracownia telewizyjna.

Budynek, w którym niegdyś mieściła się Szkoła Podstawowa nr 8, został przekazany Uniwersytetowi Kazimierza Wielkiego w 2010 roku. Uczelnia otrzymała na jego remont ponad 3 mln zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, co pozwoliło teraz na rozpoczęcie prac remontowych. Pierwsze działania przy odnawianiu budynku można było już zobaczyć kilka miesięcy temu, a teraz prace wejdą w najważniejszy etap. Budynek doczeka się nowych okien, komponujących się z jego zabytkowym charakterem, drzwi wejściowych, wyregulowane zostanie centralne ogrzewanie. Jednym z ważniejszych punktów jest utworzenie Pracowni Telewizyjnej.

- Pracownia będzie służyć studentom Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, ale również pomoże w promocji osiągnięć studentów i pracowników całego Uniwersytetu. Jej wyposażenie będzie mogło konkurować z najlepszymi studiami telewizyjnymi i producenckimi – informuje rzecznik UKW, Piotr Kwiatkowski.

Prace zakończą się w grudniu br., a w styczniu zaplanowano jeszcze kosmetyczne poprawki. Studenci wrócą na Plac Kościeleckich w lutym 2013 roku, a zajęcia do tej pory będą odbywały się przy ul. Jagiellońskiej i Chodkieiwcza 30.