Masz szansę zostać radiowcem! Zgłoś się do pierwszej studenckiej rozgłośni w Bydgoszczy. Radio Uniwersytet prowadzi nabór od 8 października do 5 listopada 2012. Tu humanista dogada się z informatykiem.
Radio Uniwersytet zaprasza do siebie wszystkich zainteresowanych studentów. - Dlaczego warto dołączyć do Radia Uniwersytet? Tutaj możecie realizować swoje dziennikarskie pasje. Będziecie mieli możliwość sprawdzić się w tym, co by nie mówić, elitarnym zawodzie. Ja ze swojej strony bardzo serdecznie zachęcam do wybrania sekcji sportowej, którą mam przyjemność kierować. Jeśli chcecie oglądać spotkania żużlowe, mecze piłki nożnej, siatkówki, koszykówki czy jeszcze innych dyscyplin ze stanowiska dziennikarskiego, przeprowadzać pomeczowe wywiady z zawodnikami, a co za tym idzie, złapać kontakty w szeroko rozumianych kręgach sportowych, to Radio Uniwersytet zdecydowanie wam to umożliwi – mówi Szymon Borkowski z RU, student II dziennikarstwa i komunikacji społecznej.
Studencka rozgłośnia, to nie tylko sport. Ramówka RU zawiera audycje zróżnicowane muzycznie, również m.in. informacyjne, kulturalne; filmową, historyczną; czy technologiczną oraz program poranny. Radio współpracuje m.in. z samorządami studenckimi, bydgoskimi mediami oraz instytucjami.
Poszukujemy:
- prezenterów radiowych
- dziennikarzy informacyjnych, sportowych, muzycznych
- fotoreporterów
- realizatorów
- pracowników technicznych
- oraz wszystkich innych którzy chcieliby współpracować z RADIEM UNIWERSYTET.
Nie jest istotne co i na jakiej uczelni studiujesz. Pierwsze studenckie radio w Bydgoszczy poszukuje ludzi pełnych energii, zaangażowania, odpowiedzialnych, z pasją. Radiowa ekipa, jak co roku jesienią ogłasza nabór do swoich szeregów.
Do tego, aby dołączyć zachęca też reporterka Patrycja Dziubczyńska, III rok kulturoznawstwa oraz I lingwistyki angielski z j. arabskim: - Dlaczego polecam? Bo warto, po pierwsze można się dużo nauczyć, po drugie poznałam fantastycznych ludzi, po trzecie znalazłam muzykę jakiej jeszcze dotąd nie znałam. W RU są same plusy zaczynając od zebrań, kończąc na audycjach.
- Radio, szczególnie takie jak nasze - internetowe - to mimo wszystko nie tylko dziennikarstwo. Podstawowym narzędziem pracy są jak wiadomo komputery. Praca w radiu jest świetną okazją, aby nauczyć się posługiwać oprogramowaniem do edycji nagrań dźwiękowych i przygotowania ich do emisji. Ponieważ jest to radio internetowe - u podstaw leży sieć komputerowa. Przy odrobinie dociekliwości można się tu wiele nauczyć o zasadach jej działania, a także nabyć ogromne ilości praktycznej wiedzy z zakresu sprzętu i wsparcia użytkowników. Nie jest to więc miejsce jedynie dla humanistów - odnajdą się tu również studenci kierunków ścisłych związanych z szeroko pojętą informatyką – opowiada Jakub Skory, radiowy informatyk, student II roku informatyki i programista w dziale informatyzacji UKW.
Radio Uniwersytet powstało w listopadzie 2007 r. z inicjatywy 4 chłopaków: Pawła Pastwy, Łukasza Zawadzkiego, Tomasza Sadłowkiego i Nikodema Wojciechowskiego. Zawsze podkreślali, że choć rozgłośnia działa przy Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego, to jest dla wszystkich żaków. – Od początku byli z nami studenci różnych uczelni, poza UKW - także z UTP, WSG, KPSW czy Collegium Medicum – opowiadają.
Niektórzy trafili tu przypadkowo, na chwilę, a zostali na lata. W tym roku Radio Uniwersytet, obchodzi swoje 5-lecie. Z tej okazji odbędzie się koncert i ukaże się druga płyta.
Zgłoszenia
Kandydaci na radiowców mogą zgłaszać się od poniedziałku 8 października do 5 listopada. Kontakt: red. naczelny Paweł Pastwa p.pastwa@radiouniwersytet.pl lub redakcja@radiouniwersytet.pl. Można też po prostu przyjść do redakcji w poniedziałki po godzinie 17:00 będzie czekał na zainteresowanych Paweł Pastwa, ul. Ogińskiego 16 (blok UKW), 8. piętro, pokój 808.
Tu nauczysz się tworzenia form radiowych, prowadzenia audycji, pisania do Internetu, warsztatu dziennikarskiego, nabierzesz kompetencji, które ułatwią współpracę z innymi ludźmi i instytucjami.