Projekt: konkurs

Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą, prof. dr hab. Sławomir Kaczmarek ogłasza konkurs dla pracowników naukowych w roku akademickim 2012/13 na opracowanie projektu międzynarodowego realizowanego w ramach umowy międzyuczelnianej, listu intencyjnego, umowy konsorcjum projektowego lub innego projektu zmierzającego do nawiązania współpracy międzynarodowej.

W projekcie należy określić (w uzgodnieniu z uczelnią partnerską/konsorcjum projektowym):

• czas trwania projektu,
  • charakter współpracy,
  • tematyka,
  • przewidywane rezultaty,
  • harmonogram działań,
  • kosztorys.

Zakres działań:

opracowanie wniosku do projektu międzynarodowego (m.in. 7 Program Ramowy, Leonardo da Vinci, program CEEPUS, kurs intensywny w ramach LLP, Erasmus Mundus, Fundusz Wyszehradzki itp.),

• organizacja wspólnego seminarium/warsztatów/konferencji,
  • wydanie wspólnej publikacji/opracowania/broszury,
  • inne formy współpracy międzynarodowej.

Dofinansowanie ze strony Prorektora może wynieść do 5 tys. PLN. Projekt wymaga akceptacji merytorycznej dyrektora instytutu/kierownika katedry oraz dziekana właściwego wydziału.
Harmonogram działań:

• 15 listopada 2012 – termin przygotowania zgłoszeń,
  • 30 listopada 2012 – termin rozstrzygnięcia konkursu,
  • 30 września 2013 – ostateczny termin rozliczenia finansowego i merytorycznego.

Kontakt: Aniela Bekier Jasińska kierownik Biura Współpracy Międzynarodowej UKW
aniela@ukw.edu.pl