Leonard Pietraszak na UKW

23 października (wtorek) 2012 o godz. 12.00 Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego prof. Janusz Ostoja-Zagórski oraz Uniwersyteckie Centrum Kultury i Mediów UKW zapraszają na spotkanie z Leonardem Pietraszakiem, aktorem filmowym i teatralnym.

Aktor spędził dzieciństwo w Bydgoszczy, ukończył III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza. W 1959 roku zadebiutował, jako aktor w teatrze, a rok później ukończył studia na Wydziale Aktorskim PWSTiF w Łodzi. Popularność przyniosły mu pamiętne role filmowe i telewizyjne w kultowych dziś produkcjach takich jak: „Vabank”, „Czterdziestolatek”, „Czarne Chmury”. Od 1977 roku związany jest z Teatrem Ateneum.

W 2000 roku został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski „w uznaniu wybitnych zasług dla kultury polskiej, za osiągnięcia w pracy artystycznej”, zaś dziesięć lat później Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.  W 2002 roku, podczas VII Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach, odcisnął dłoń na Promenadzie Gwiazd.

Również jego rodzinne miasto  postanowiło uhonorować aktora, w tym roku L. Pietrszak odsłoni swój autograf w Bydgoskiej Alei Autografów przy ul. Długiej.

Spotkanie z Leonardem Pietrszakiem poprowadzi Urszula Guźlecka.

Kiedy: 23 października 2012, godz. 12.00.

Gdzie: sala koncertowa w budynku Copernicanum UKW, ul. Kopernika 1.

Zapraszamy!