Akademia Przyszłości

W tym roku AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI w całej Polsce poszukuje 1420 wolontariuszy – pełnych pasji studentów, którzy chcą pomagać i rozwijać się. W Bydgoszczy akcja rusza po raz trzeci.

Edukacyjny program Stowarzyszenia WIOSNA pomaga dzieciom w potrzebie. Dzieciom, które mimo młodego wieku mają za sobą trudną historię. Dzieciom, które potrzebują nie tyle rzeczy, co człowieka! Tym człowiekiem jest  Tutor!

Tutor to wolontariusz konkretnego dziecka. Pracuje on ze swym podopiecznym w systemie, który stawia na uruchomienie kreatywności w radzeniu sobie z porażkami – tak, że nikt nie powie znowu dziecku „nie rokujesz!” Każde dziecko rokuje, każde dziecko ma prawo do sukcesu. Tutor sprzyja osiąganiu sukcesów dziecka i umacnia jego samodzielność. Dzięki temu mały podopieczny wierzy w siebie i śmiało może patrzeć w przyszłość.

Proces ten sprawia, że tutor inaczej zaczyna patrzeć na świat. Wie, że każdy może osiągnąć sukces, a przy tym nie zapominać o drugim człowieku. To, co daje AKADEMIA, to nie sama wiara, ale też kompetencje, które sprzyjają osiąganiu sukcesów i są cenione na rynku pracy. Wolontariusze mogą sprawdzić się jako liderzy, trenerzy, koordynatorzy i asystenci ds. promocji czy rekruterzy, tutorzy mogą angażować się również w organizację imprez czy działania fundraisingowe.

Aby dowiedzieć się więcej zapraszamy na www.akademiaprzyszlosci.org.pl oraz facebook.