Akademia Przyszłości na UKW

W minioną sobotę (20 października) aktorka Daria Widawska została opiekunką bydgoskich i toruńskich wolontariuszy Akademii Przyszłości. Spotkanie odbyło się w sali Rady Wydziału UKW.

Na co dzień zadaniem Wolontariusza AKADEMII PRZYSZŁOŚCI jest motywacja i stwarzanie warunków do wzrastania jego podopiecznego, jednak przed oficjalnym startem dziesiątej edycji (w Bydgoszczy trzeciej) programu to właśnie wolontariusze dostali wielki zastrzyk pozytywnej energii i wzmocnienia poczucia własnej wartości.

W minioną sobotę w Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego Tutorką (bo tak nazywamy wolontariusza w AKADEMII) bydgoskich i toruńskich wolontariuszy została Daria Widawska, która już po raz kolejny w kameralnej, przyjacielskiej atmosferze spotkała się z przedstawicielami AKADEMII. Obecni byli zarówno „starzy wyjadacze”, jak i zupełnie nowi członkowie, którzy dopiero przeszli proces rekrutacyjny... Widawska z wielkim poczuciem humoru opowiadała uczestnikom spotkania o sobie, o tym dlaczego warto angażować się w pomoc drugiemu człowiekowi. Kilka historii bydgoskich podopiecznych pokazało ogromną skuteczność programu. Wspomnienia zeszłorocznych wydarzeń, nawiązanych przyjaźni i osiąganych sukcesów sprawiły, że wśród uczestników spotkania zapanowało wzruszenie, a tuż obok niego duma ze współtworzenia tak ważnej inicjatywy.

Daria Widawska sama wspiera AKADEMIĘ, będąc Darczyńcą, czyli poprzez adopcję edukacyjną dziecka, jednak to właśnie Tutorzy są według niej tymi osobami, którym należą się największe podziękowania.

Ty również możesz wspomóc AKADEMIĘ PRZYSZŁOŚCI, zostając Darczyńcą lub Tutorem. Wystarczy wejść na stronę www.akademiaprzyszlosci.org.pl.