Żegnamy prof. Zawiślak

Z ogromnym żalem i smutkiem zawiadamiamy, że 25 października 2012 r. zmarła prof. nadzw. dr hab. Aleksandra Zawiślak – Kierownik Zakładu Pedagogiki Specjalnej w Instytucie Pedagogiki na Wydziale Pedagogiki i Psychologii.
W swojej pracy naukowej koncentrowała się głównie na problemach jakości życia osób niepełnosprawnych, 17 kwietnia 2012 r. uzyskała stopień doktora habilitowanego nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki. Była aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego oraz Polskiego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka. Żegnamy cenionego Pracownika akademickiego, nauczyciela i wychowawcę studentów, człowieka niezwykle wrażliwego i życzliwego.

Pogrzeb poprzedzony mszą św. odbył się w poniedziałek 29.10 o godzinie 12.00 w Kościele przy ulicy Wyszyńskiego.