MOST łączy polskie uczelnie

Nasi studenci mogą skorzystać z szansy poznania innych polskich uniwersytetów w ramach programu mobilności studenckiej MOST. Pozwala on na naukę na jednym z polskich uniwersytetów przez semestr lub rok i uzyskanie zaliczenia z poszczególnych przedmiotów bez konieczności przedłużania swojej akademickiej edukacji.

Program MOST jest skierowany zarówno do studentów jak i doktorantów, uczących się w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. W Polsce działa od 1999 roku i od początku cieszy się dużym zainteresowaniem. Najczęściej korzystają z niego studenci, którzy w ramach swojej pracy dyplomowej muszą przeprowadzić badania w innym środowisku niż ich obecne. MOST daje też szansę na nawiązanie nowych kontaktów, wyboru dodatkowych przedmiotów czy możliwość korzystania z zasobów innego uniwersytetu.

Obecnie trwa rejestracja na wymianę w semestrze letnim roku akademickiego 2012/13. Uczestnikiem programu mogą być studenci, którzy ukończyli drugi semestr na studiach licencjackich, pierwszy na magisterskich uzupełniających lub na studiach doktoranckich. Niezbędnym warunkiem jest również zaliczenie semestru poprzedzającego ten, który uczestnicy programu spędzą na innej uczelni. Rejestracja w systemie programu MOST trwa do 30 listopada br. na stronie Uniwersyteckiej Komisji Akredytacyjnej.