Jarosław Gugała o kondycji mediów na UKW

Jarosław Gugała, znany dziennikarz i felietonista, spotkał się 7 listopada 2012 ze studentami Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Na spotkanie przybyło wielu zainteresowanych studentów, wśród nich przede wszystkim ci z dziennikarstwa i komunikacji społecznej, politologii, bezpieczeństwa narodowego czy filologii.

Gość opowiadał o swojej książce „Doskonale a nawet gorzej. Świat we mgle absurdu”. Do napisania jej skłoniły go zmiany zachodzące w naszym kraju. Jarosław Gugała był przez pewien okres ambasadorem w Urugwaju, każdy jego przyjazd do Polski uświadamiał mu ile w Polsce się zmieniło. Były to zmiany na lepsze, ludzie bogacili się, jednocześnie tego nie dostrzegając. Stąd też wziął się tytuł książki "Doskonale a nawet gorzej".

Wiele uwagi dziennikarz podczas spotkania poświęcił kondycji mediów i ich kryzysowi. Mówił o negatywnych zjawiskach wpływających na złą kondycję mediów, wśród najważniejszych wymienił upolitycznienie i brak dystansu. Wywiązała się ciekawa dyskusja, Jarosław Gugała mówił studentom, że dziennikarstwo to nie zawód, to pasja i tym trzeba się kierować w przyszłej pracy zawodowej.