5 minut do Niepodległej - akcja MOK

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza serdecznie Nauczycieli, Wykładowców, Studentów, Uczniów - do udziału w organizowanym przez MCK wydarzeniu pod hasłem "5 minut do Niepodległej czyli bydgoskie lekcje niezapomnianej tożsamości".

Wydarzenie to odbywać się będzie 10 listopada, w sobotę, w Miejskim Centrum Kultury przy ul. Marcinkowskiego, a także w okolicy. W programie m.in. artystyczne instalacje na ul. Dworcowej, patriotyczne dekorowanie witryn sklepowych, występ orkiestry dętej, stół z jadłem polowym, śpiewy, wspólne wykonywanie kotylionów, czytanie poezji, konkursy, wymiana historycznych przepisów kulinarnych, gra miejska i inne atrakcje. Zależy nam na nietypowym, pogodnym ujęciu tematu, wspólnej zabawie i radosnym przygotowaniu do święta 11 listopada.

Będzie nam bardzo miło, jeśli przyłączą się Państwo do czytania, recytowania, wyśpiewywania wierszy patriotycznych na naszej Scenie Niepodległej (MCK, Marcinkowskiego 12) 10 listopada (sobota) w godzinach 13.00-16.00. Prezentacje będą miały charakter zabawy i swobodnego konkursu – wystąpienia nagrodzimy upominkami, uczestnicy otrzymają dyplomy-podziękowania za udział w akcji.

Osoba do kontaktu w sprawie wystąpień i warunków technicznych spotkania: Ewa Stołowska, tel. 695 442 498 lub 52 32 55 545, e-mail: ewa.stolowska@mok.bydgoszcz.pl.