Dotacje na nowe projekty

Urząd Marszałkowski planuje ogłoszenie kolejnych konkursów, w których będzie można składać projekty i uzyskać wsparcie na ich realizację. Zachęcamy pracowników UKW do przeanalizowania możliwości aplikowania o środki w tych konkursach.

Dwa konkursy zostaną ogłoszone w IV br. kwartale w ramach Priorytetu VIII Regionalne kadry gospodarki, Działania 8.2-poddziałanie 8.2.1 przekazujemy istotne informacje o możliwości ubiegania się o dofinansowanie. W ramach konkursów przewidziane są następujące typy projektów:

• Staże i szkolenia praktyczne dla:
    • pracowników przedsiębiorstw w jednostkach naukowych,
    • pracowników naukowych jednostek naukowych  oraz pracowników naukowych i naukowo-dydaktycznych uczelni – w przedsiębiorstwach,
  • Tymczasowe zatrudnienie w MMŚP wysoko wykwalifikowanego personelu,
  • Wsparcie współpracy między jednostkami naukowymi a przedsiębiorcami w zakresie innowacji i transferu technologii obejmujące wypracowanie konkretnych efektów wdrożeniowych.

Natomiast na I kwartał 2013 roku zaplanowano ogłoszenie konkursu w ramach Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.6 Upowszechnienie uczenia się dorosłych, Poddziałanie 9.6.2 Podwyższanie kompetencji osób dorosłych w zakresie ICT i znajomości języków obcych, planowany jest konkurs, który zakładać będzie szkolenia i kursy skierowane do osób dorosłych, które z własnej inicjatywy są zainteresowane nabyciem, uzupełnieniem lub podwyższeniem umiejętności i kompetencji w obszarach umiejętności ICT i znajomości języków obcych.

Grupę docelową w projekcie  będą mogły stanowić wyłącznie osoby należące do jednej i/lub więcej z poniższych grup:

• Osoby które ukończyły 50 rok życia,
  • Osoby powracające oraz wchodzące po raz pierwszy na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem dzieci,
  • Osoby z wykształceniem co najwyżej średnim,
  • Osoby niepełnosprawne,
  • Osoby pozostające bez zatrudnienia przez okres ostatnich 6 miesięcy przed przystąpieniem do projektu,

a wsparcie udzielane w ramach projektu dostosowane jest do specyficznych potrzeb tej grupy.

W związku z powyższym prosimy pracowników wszystkich wydziałów UKW o przeanalizowanie możliwości aplikowania o środki w planowanych konkursach oraz o  ewentualne zdiagnozowanie potrzeb realizacji tego rodzaju projektów biorąc pod uwagę przede wszystkim potrzeby grupy docelowej  na tle sytuacji w regionie kujawsko-pomorskim.

Szczegóły odnośnie konkursu zawarte będą w Regulaminie konkursu ogłoszonym niebawem: http://mojregion.eu/program-operacyjny-kapital-ludzki/aktualnosci.html.

Wszelkich informacji udziela Biuro Funduszy Europejskich i Współpracy z Regionem UKW, e-mail: fundusze@ukw.edu.pl, tel. 52 321 61 91 w. 41.