III Bydgoskie Zaduszki Jazzowe

Listopad to czas, kiedy wspominamy bliskich, którzy odeszli już od nas. Tradycją już się stało, że na naszej Uczelni okazją do takiej zadumy są Bydgoskie Zaduszki Jazzowe.

Rektor i Senat Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego serdecznie zapraszają całą społeczność akademicką oraz wszystkich bydgoszczan na III Bydgoskie Zaduszki Jazzowe poświęcone pamięci zmarłych pracowników i studentów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Koncert odbędzie się 25 listopada 2012 roku o godz. 19:00 w Sali koncertowej Copernicanum przy ul. Kopernika 1 w Bydgoszczy. Wystąpią zespoły: Dixie Company z Poznania i Dixie Band ze Szczecinka.

Zaproszenie jest kierowane do studentów, pracowników UKW, rodzin zmarłych osób związanych z naszym Uniwersytetem, ale także całej bydgoskiej społeczności. Informacje na temat koncertu oraz darmowe zaproszenia można uzyskać w Biurze Rektora (tel. 52 341 35 33, e-mail: rektor@ukw.edu.pl

Pierwsze Bydgoskie Zaduszki Jazzowe zorganizowano w ramach obchodów 40-lecia Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, z inicjatywy ówczesnego prorektora ds. nauki i współpracy z zagranicą prof. dr. hab. Janusza Ostoja-Zagórskiego. Takie koncerty odbywają się co dwa lata. W 2010 roku zaduszkowy koncert po raz pierwszy zabrzmiał w pięknych murach Sali koncertowej Copernicanum. Pamięć zmarłych pracowników i studentów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego uczciły występy zespołów: Dixie Company (Poznań), Rakovnik Brass Band (Czechy) i South Silesian Brass Band (Rybnik).