Studenci UKW nagrodzeni

Dwóch studentów UKW otrzymało stypendia Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Otrzymali je Marek Owsianowski– student mechatroniki (absolwent Zespołu Szkół Budowlanych) i Łukasz Budrewicz – student informatyki (absolwent Zespołu Szkół Elektronicznych). Stypendyści będą otrzymywali w roku akademickim 2012/2013 co miesiąc stypendia w wysokości 500 zł.

Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się 13 listopada. Program Stypendialny ma zachęcić bydgoską młodzież do podjęcia studiów w Bydgoszczy i zaoferowania kierunków, których ukończenie daje możliwość podjęcia pracy i związania się zawodowo z miastem.  Kierunki objęte Programem Stypendialnym to: informatyka, mechatronika, inżynieria materiałowa, budownictwo, fizyka, fizyka techniczna, inżynieria środowiska, mechanika i budowa maszyn,  technologia chemiczna, teleinformatyka, wzornictwo.

Stypendia są kierowane do absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, na stałe zameldowanych w Bydgoszczy, którzy uzyskają na egzaminie maturalnym z matematyki na poziomie rozszerzonym co najmniej 50% punktów oraz podejmą naukę w Bydgoszczy w roku zdania matury na studiach stacjonarnych na uczelniach publicznych. Po raz pierwszy objęto Programem absolwentów ponadgimnazjalnych szkół nie tylko publicznych, ale także niepublicznych.

Gratulujemy!