Podsumowano XXI Wielką Wioślarską

Sponsorzy, partnerzy i oczywiście organizatorzy wzięli udział w podsumowaniu XXI Wielkiej Wioślarskiej. Wszyscy zgodnie przyznali, że tegoroczną edycję tej imprezy należy zaliczyć do udanych i rozpocząć już przygotowania do następnych zawodów.

Sponsorzy są dziś nieodłącznym elementem wielkich widowisk sportowych, dlatego organizatorzy XXI wielkiej Wioślarskiej podziękowali im w szczególnych sposób. W czwartek, 15 listopada  w Sali Senatu UKW uroczyście podsumowano tegoroczną imprezę.

- Udało się dopiąć wszystko na ostatni guzik. Tak jak czasami pogoda nie jest naszym sprzymierzeńcem, tak w tym roku była.  Osobiście bardzo cieszę się z gęstniejącej atmosfery pomiędzy Oxfordem i Cambridge. Bywały lata, że ta atmosfera była taka luźna. W tym roku wioślarze Cambridge byli naprawdę zawiedzeni, że przegrali, bo szykowali najsilniejsza osadę na te zawody – powiedział dyrektor tych zawodów, Romuald Poślednik.

Przypomnijmy, że w pojedynku akademickich osad Wyższa Szkoła Gospodarki minimalnie pokonała Uniwersytet Kazimierza Wielkiego. W tradycyjnym wyścigu brytyjskich ósemek studenci Oxfordu pokonali osadę Cambridge. natomiast Puchar Wieczysty Rady Miasta Bydgoszczy trafił do klubu PTW Płock. Kolejna edycja wielkiego święta Brdy już za niespełna rok.