Badania nad dziejami średniowiecznej Rusi

Zapraszamy na Międzynarodowe Forum „Badania nad dziejami średniowiecznej Rusi. Perspektywy, osiągnięcia, zadania”.

Forum odbędzie się 19 listopada 2012 r. w Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego UKW w Bydgoszczy, ul. R. Berwińskiego 4.

Organizatorzy: Pracownia Badań nad Dziejami Rusi IHiSM UKW w Bydgoszczy (Dariusz Dąbrowski, Dariusz Karczewski). Konferencja będzie prowadzona w języku polskim i rosyjskim.

Wśród prelegentów i zaproszonych gości są przedstawiciele: Uniwersytetu w Peczu, Uniwersytetu Państwowego w Sankt-Petersburgu, Narodowego Uniwersytetu Przykarpackiego w Iwano-Frankowsku, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Uniwersytetu Warszawskiego oraz naszej uczelni – Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

W programie znalazły się wykłady m.in.: Nowa interpretacja dawno znanych źródeł; Ruś halicka a Bizancjum w XI ­– XIV w.: wybrane problemy; Dawnoruskie latopisy w zbiorach archiwów i bibliotek Zachodniej Europy, Wyprawa Ludwika Węgierskiego na Ruś w 1377 r., Panowanie Władysława Opolczyka na Rusi. Przebieg i ocena.

Szczegóły w załączonym programie.