Tydzień Przedsiębiorczości

Na naszej uczelni impreza odbyła się już po raz piąty, studenci mieli okazję skorzystać z bezpłatnych warsztatów szerzących ideę przedsiębiorczości.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się specjaliści ds. rekrutacji, eksperci biznesu oraz doradcy zawodowi.

Uczestnicy zapoznali się zasadami założenia działalności gospodarczej oraz formami jej dofinansowania. Podczas zajęć autoprezentacji dowiedzieli się jak wywierać pozytywne wrażenie na innych osobach oraz  jak przekonać do siebie potencjalnego pracodawcę .

Eksperci zdradzili tajniki właściwego zachowania na rozmowie kwalifikacyjnej, a doradcy zawodowi pomogli odkryć indywidualne predyspozycje i zainteresowania zawodowe naszych studentów. Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z planowania kariery zawodowej.

Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są były premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown oraz prezes Fundacji Kauffmana Carl Schramm. Każdego roku do promotorów ŚTP dołączają kolejne znane osoby oraz przywódcy polityczni i ekonomiczni. W idei tej uczestniczy już 115 państw.

Do zobaczenia w przyszłym roku!

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z prowadzącym zajęciao planowaniu kariery.