Kultura ponowoczesna. Tradycja czy twórczy bunt? Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Akademii PWN: wiedza na łączach. Gościem będzie prof. Zygmunt Bauman.
Często mówi się, że współczesna kultura jest w stanie permanentnego kryzysu. Jakie mogą być tego konsekwencje? Czy ten proces to faktycznie kryzys, czy tylko zachodzące naturalnie zmiany? Odpowiedzi na te i podobne pytania postara się udzielić prof. Zygmunt Bauman podczas trzeciego spotkania organizowanego w ramach projektu Akademia PWN: wiedza na łączach, które odbędzie się 27 listopada o 18.30 w Skwerze - filii Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny, przy ul. Krakowskie Przedmieście 60a.
Dyskusję poprowadzi publicysta i dziennikarz Grzegorz Miecugow.
Całe spotkanie będzie transmitowane na żywo w sieci na stronie Akademii PWN. Widzowie będą mogli realnie wziąć udział w dyskusji i zadać pytania za pośrednictwem Internetu.
Prof. Zygmunt Bauman: to jeden z najbardziej cenionych i znanych w świecie socjologów i filozofów. Jego nazwisko jest wymieniane zawsze wśród najważniejszych twórców koncepcji "ponowoczesności". Jest przede wszystkim autorem prac o kulturze współczesnej, jej charakterystycznych cechach i procesach w niej zachodzących. Pisze i publikuje po angielsku. Jego książki ukazują się w Anglii, USA, w wielu krajach Europy. Za publikację Modernity and The Holocaust otrzymał Europejską Nagrodę AMALFI w dziedzinie socjologii i nauk społecznych. W Polsce ukazały się tłumaczenia najbardziej cenionych książek prof. Baumana: Ponowoczesność jako źródło cierpień, Kultura jako praxis, Życie w kontekstach. Rozmowy o tym, co za nami i o tym co przed nami, Konsumowanie życia, Globalizacja, Europa. Niedokończona przygoda, Moralność w niestabilnym świecie.
Akademia PWN: wiedza na łączach to spotkania z wybitnymi profesorami, którzy podpowiadają, jak z pozoru trudne zagadnienia współczesnej nauki przekładają się na życie codzienne. Każdy może zostać uczestnikiem naszej akademii i wziąć udział w niezwykłych spotkaniach z wiedzą. Wystarczy łącze internetowe, wszystkie wykłady i dyskusje transmitowane będą na żywo w sieci.