Konferencja i koncert fortepianowy w Copernicanum

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Instytut Edukacji Muzycznej, Katedra Dydaktyki Fortepianu zaprasza na konferencję i koncert kompozytorski Ignacego Jana Paderewskiego.

Od godziny 11.00 rozpocznie się konferencja naukowa: Ignacy Jan Paderewski - pianista, kompozytor, mąż stanu. Zaprezentowane zostaną następujące referaty:

• Bydgoski proces o spadek po I. J. Paderewskim - dr hab. Barbara Gogol - Drożniakiewicz, prof. KUL
  • I. J. Paderewski, pianista i kompozytor - mgr Justyna Jażdzyk, Instytut Edukacji Muzycznej UKW
  • Historia Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. I. J. Paderewskiego - Katarzyna Wal, Instytut Edukacji Muzycznej UKW
  • I. J. Paderewskie, polityk, dyplomata - prof. dr hab. Anna Janosz, Instytut Edukacji Muzycznej UKW.

Po raz kolejny w pięknej Sali Copernicanum zabrzmi muzyka jednego z najbardziej znanych polskich pianistów i kompozytorów, a także zaangażowanego działacza niepodległościowego.

Na koncert zapraszamy we wtorek, 27 listopada 2012 r. o godz.18:00 do Sali Koncertowej Collegium Copernicanum, ul. M. Kopernika 1.

Wystąpią pracownicy i studentka z Instytutu Edukacji Muzycznej UKW, w programie koncertu:

• Menuet G-dur op. 14 nr 1, Chant D-amour op. 10 nr 2 - Witold Kawalec - fortepian
  • Melodia Ges-dur op.16 nr 2 - Jacek szczepański - fortepian
  • pieśni: "Gdy ostatnia róża zwiędła" słowa A. Asnyk; "Un jeune patre", "La nonne" słowa C. Mendes - Katarzyna Matuszak - mezzosopran i Małgorzata Furche-Jurczyk - fortepian
  • Nokturn B-dur op. 16 nr 4 - Katarzyna Wal - fortepian
  • Legenda As-dur op. 16 nr 1- Justyna Jażdżyk - fortepian
  • pieśni: "Polały się łzy me", "Tylem wytrwał", "Piosnka dudarza" słowa A. Mickiewicza - Krzysztof Bobrzecki - baryton i Krystyna Gorzelniak-Pyszałkowska - fortepian
  • Krakowiak fantastyczny op. 14 nr 6 - Michał Kuzimski - fortepian