Niedziela w Pałacu w Ostromecku

Zapraszamy do Pałacu Nowego w Ostromecku. W najbliższą niedzielę, 25 listopada, o godz. 10.30 odbędzie się tam impreza dla dzieci pod hasłem „Patriotyczne rodzinne spotkanie z kulturką”, a o godz. 16.00 będzie można posłuchać piosenek Agnieszki Osieckiej w wykonaniu Ludmiły Małeckiej i Artura Grudzińskiego.

Niedzielna impreza dla dzieci, w ramach której wystąpi chór przedszkolaków z Uniwersytetu Dziecięcego FKE oraz Zespół FKE, jest organizowana przez fundację Kreatywnej Edukacji. ”Śpiewające Listy” natomiast to występ Ludmiły Małeckiej i Artura Grudzińskiego, którzy zaśpiewają piosenki Agnieszki Osieckiej.

Agnieszka Osiecka - autorka licznych tekstów poetyckich, do których wielu kompozytorów napisało muzykę, a szereg wykonawców z dużym powodzeniem śpiewa je dla rzeszy odbiorców. Na  koncert złożą się wybrane z ogromnej skarbnicy zostawionej przez Osiecką utwory, które, ze względu na swą zawartość tekstową, ekspresję i niezwykły sposób operowania słowem, stanowią gatunek piosenki aktorskiej.Znajomość z wieloma sławami polskiej wokalistyki sprawiła, że jej poezję śpiewali m.in. Maryla Rodowicz, Edyta Geppert, Ewa Błaszczyk, Iga Cembrzyńska, Jan Kobuszewski. Także muzyka naszych słynnych produkcji filmowych opiera się na tekstach Osieckiej - motyw przewodni w słynnych produkcjach: "Noce i dnie", "Czterej pancerni i pies", "Prawo i pięść". Tak więc z oceanu twórczości Agnieszki wybrane zostały te najbardziej charakterystyczne motywy, akcentujące różne wątki, prezentujące wiele tematów, ilustrujące rozmaite nastroje, ale zawsze sprowadzające nas na ziemię i pozwalające na zastanowienie się nad światem, życiem, chwilami pełnymi nie tylko zadumy, ale czasem też i wesołości, której na co dzień nam ciągle brakuje, ponieważ każdy z nas chce otrzymywać tylko "Śpiewające Listy "!

Bilety, w cenie 10 zł, do nabycia w Pałacu Nowym w Ostromecku (ul. Bydgoska 9) oraz przed koncertem.